70. výročie SNP

Dnešná podoba múzea a formy jeho činností sú výsledkom mnohokrát tvrdého zápasu o jeho existenciu a náležité miesto v kultúrnej spoločnosti. Je výsledkom obetavej práce zanietených múzejníkov, archivárov a historikov. Múzeum SNP je dnes dynamicky sa rozvíjajúcou inštitúciou s cieľom stáleho rozvoja, ktorá má v súčasnej slovenskej kultúrnej spoločnosti nezastupiteľné postavenie a najmä najdôležitejší je rastúci záujem slovenskej spoločnosti, ale aj zahraničia o dianie v múzeu a jeho produkty. Dôkazom toho sú oslavy 70. výročia Slovenského národného povstania, ktorých hlavným organizátorom bolo Múzeum SNP. Oslavy výročia Slovenského národného povstania, ktoré bolo bezpochyby najvýznamnejším ozbrojeným vystúpením v našich dejinách, koncipuje múzeum tak, aby vzbudzovali oprávnenú hrdosť na zástoj našich predkov v protifašistickom zápase a jeho nepopierateľný morálny odkaz dnešku. Tento odkaz smeruje Múzeum SNP hlavne k mladej generácii.